Arıtma Tuzu Nedir

Su arıtma sistemlerinin kalitesi, işletmelerin verimliliğini korumak için endüstriler için önemlidir. Birçok işletme bunu çamaşırları (örneğin çamaşırhane) veya mutfak ekipmanlarını temizlemek ve borularda biriken pisliklerin birikmesini önlemek için kullanır (bu, endüstriyel tesislerde yüksek bakım maliyetleri ile birlikte hafif bir verimlilik kaybı anlamına gelir); Tuz yumuşatma ekipmanıyla su arıtımı artık vazgeçilmez kabul edilmektedir. Su yumuşatma sistemlerinde kullanılan tiplere gelince, aralarında su akışını ve dolayısıyla geometriye bağlı olarak nihai sistem performansını artıracak iri veya taneli tuz ve tuz granülleri gibi çeşitli arıtma tuzları vardır. Tortu borularını tıkayabilecek yüksek çözünmez partiküllü tuzların kullanımından kaçınmak çok önemlidir. Su arıtmada sıklıkla kullanılan rafine tablet tuzu ve tablet tuzu ürünlerimize de göz atabilirsiniz.

 

Arıtma Tuzu Fiyatları

Su arıtma tuzu hem endüstriyel hem de evsel uygulamalarda kullanılabilir. Sudaki çok fazla kalsiyum, ev ve endüstriyel cihazlar için hem boru hatlarında hem de borularda tıkanmalara neden olabilir. Su arıtma tuzu, su hazırlayıcılar ve bulaşık makinelerinde kullanılabilir. Kireç pullu su, yumuşatıcı tuz ve yenileyici tuz kullanılarak arıtılabilir. Kar tuzu, granül tuz, çeşitli tuz tabletleri, tuz blokları vb. İçindeki tuz kristalleri. Bulabilirsin. Örneğin arıtıcı tuz kullanarak bulaşık makinenizin servis ömrünü uzatabilirsiniz. Yüzme havuzundaki suyu temizlemek için kar tuzu temizleyici de kullanabilirsiniz. Bu tuzlar, elektroliz ile klor üretimini tek tek engellemektedir. Türkiye’deki tuz fiyatlarını netleştirmek istiyorsanız, kendinize bulabileceğiniz en rekabetçi fiyatlar ile hemen bizimle iletişime geçin. Terapötik tuz kullanımı ile ilgili yazımızda bahsettiğimiz gibi en önemli uygulamalardan biri su arıtmada kullanılmasıdır.

Her ülkedeki su kaynakları, bu suyun kullanılmasını gerektiren ekipman bileşenlerinin ve ürünlerin ömrü için çok zararlı olan yüksek miktarda kalsiyum ve magnezyum içerir. Bunu önlemek için piyasada onu hammadde olarak kullanan birçok su arıtma sistemi bulunmaktadır. Bu kullanım, daha yumuşak su sağlamamıza yardımcı olan reçinelerin etkinliğini korumak için gereklidir. Bu su, çamaşırları daha temiz ve pürüzsüz tutar, saçı daha yumuşak ve daha kolay tarar, sabun kullanma maliyetini düşürür, tıkalı borularda mineral kalıntılarının birikmesini önler ve pişirme veya buharlama için suyun tadını iyileştirir. çayı kısaltmak, pişirme süresini kısaltmak, insan fizyolojik sistemlerinde uzun süreli sağlık sorunlarından kaçınmak ve damıtılmış su yerine ütü sistemlerinde kullanmak. Ek olarak, satıştaki çoğu bulaşık makinesi, performanslarını artırmak için Tuz Temizleyici kullanılmasını önerir. Kesinlikle kullanım suyu kalitesini artırır.